Часті запитання

Маєте швидке запитання про Dash, але не знаєте, кого запитати? Перегляньте цю колекцію запитань і відповідей і перейдіть за посиланнями, щоб дізнатися більше.

Переглянути повну документацію

Dash — це цифрова валюта, яка дозволяє будь-кому в будь-якій точці світу здійснювати швидкі, прості та дешеві платежі в будь-який час без звернення до центрального органу. Базуючись на децентралізованій одноранговій мережі та захищеній надійною криптографією, Dash пропонує безпечний і зручний спосіб оплати без бар’єрів. Dash — це портативна, недорога, ділима та швидка цифрова готівка як для Інтернету, так і для повсякденного життя.

На основі проекту Bitcoin, Dash був запущений 18 січня 2014 року засновником Еваном Даффілдом. У перші кілька років розробки Dash зосередився на швидкості та взаємозамінності, що зробило його чудовою та практичною альтернативою готівці як в Інтернеті, так і в місцях продажу в магазинах і ресторанах.

Завдяки низьким комісіям і швидким транзакціям Dash використовується в усьому світі як практична альтернатива готівці та кредитним карткам. Це також корисне рішення на ринку міжнародних грошових переказів. Dash особливо популярний у регіонах, де існують технічні бар’єри доступу до традиційних платіжних систем або де гіперінфляція зробила існуючу валюту непрактичною для використання.

Як і електронна пошта, Dash є відкритим протоколом, який не контролюється жодною особою. Будь-хто може написати програмне забезпечення для здійснення транзакцій у мережі Dash, не вимагаючи дозволу центрального органу. Окрім мінімальних комісій, необхідних для запобігання атакам спаму, немає жодних перешкод для використання Dash.

Як і будь-яка інша валюта, Dash має цінність, тому що люди вважають її корисною і, як наслідок, готові витратити її або отримати в обмін на товари та послуги.

  • Свобода: Dash дає вам повний контроль над своїми грошима. Dash може надсилати або отримувати будь-хто в будь-якій точці світу в будь-який час. Немає жодних святкових днів, обмінних курсів, бюрократії чи прихованих комісій.
  • Незворотні транзакції: транзакції здійснюються миттєво й остаточно, захищаючи продавців від дорогих шахрайських повернень платежів.
  • Безпека: платежі Dash можуть здійснюватися та перевірятися обома сторонами навіть без будь-якої особистої інформації в транзакції.
  • Швидкість: на відміну від багатьох інших цифрових валют, транзакції Dash безпечні та видимі для всієї мережі менш ніж за 1,5 секунди.

  • Прийняття: Dash ще не прийнятий так широко, як інші способи оплати. Багато торговців ніколи не чули про Dash.
  • Волатильність: як відносно нова валюта, ринкова вартість Dash ще не є стабільною. Ці щоденні зміни можуть перешкодити користувачам і продавцям здійснювати транзакції в Dash або зберігати Dash після завершення транзакції.

Блокчейн — це загальнодоступна книга всіх транзакцій, коли-небудь оброблених за допомогою Dash. Кожна транзакція верифікується унікальним цифровим підписом відправника, який може створити тільки справжній власник, і тому немає ризику подвійного списання коштів. Транзакції записуються в блоки, які формуються кожні 2,5 хвилини, та захищаються просунутими криптографічними алгоритмами. Цей процес називається майнінгом.

Мастерноди – це винахід та унікальний механізм мережі Dash. Вони формують другий рівень мережі, що забезпечує постійну доступність блокчейна всім учасникам мережі. Мастерноди також виконують низку інших функцій, спрямованих на підтримку ефективності мережі (наприклад, керування), безпечне зберігання даних користувачів, обробку транзакцій легких гаманців, проведення миттєвих та приватних транзакцій.

Dash – це перша цифрова валюта, яка реалізувала миттєві безпечні транзакції на базі мережі мастернод. На відміну від звичайних блокчейнів, де необхідно чекати на підтвердження транзакції в блоці, Dash використовує інноваційну мережу мастернод. Вона перевіряє, чи кошти, що використовуються в транзакції, ще не були витрачені, а потім протягом 1-2 секунд фіксує їх до фактичного завершення транзакції, щоб виключити подвійне списання. Будь-яка альтернативна транзакція, яка спробує витратити ці кошти двічі, буде відхилена мережею, навіть у разі атаки 51%.

Мнемонічна фраза – це набір з 12 або 24 слів, які є певною послідовністю криптографічних ключів, що використовуються для контролю вашого балансу Dash. Оскільки процес відправлення Dash вимагає криптографічного підпису транзакцій, втрата або передача вашої мнемонічної фрази дорівнює втраті або передачі коштів Dash. Менімонічна фраза використовується тільки при створенні або відновленні гаманця, і нею можна скористатися, щоб відновити доступ до ваших Dash, якщо планшет або телефон з гаманцем було вкрадено. Це істотна перевага Dash перед звичайною готівкою, яку неможливо відновити у разі крадіжки гаманця.

Є кілька варіантів купити або продати Dash.

  1. Біржі. Dash підтримується більшістю криптовалютних бірж, тому ви можете купувати або продавати його, якщо у вас уже є обліковий запис на будь-якому з буржі тут.
  2. Сервіси миттєвого обміну в гаманці. Це найзручніший варіант, оскільки вам не потрібно відкривати рахунок на біржі, тому ви можете зберігати, стейкати, купувати чи продавати Dash в одному місці. Переглянути список гаманців щоб знайти найкращий варіант для вас.
  3. Банкомати. Ви можете використовувати банкомати для купівлі та продажу Dash у будь-якому місці по всьому світу. Щоб знайти банкомат поблизу, використовуйте інтерактивну карту Dash або відкрийте програму Dash Wallet.

Ви можете знайти найновішу графіку, ілюстрації та ресурси в Правилах бренду Dash.

Ви можете витратити Dash у майже 155 000 партнерів і продавців. Щоб знайти їх усіх у Північній Америці, використовуйте додаток DashDirect. Для інших країн ознайомтеся з повним списком додатків, які вам це дозволяють витратити Dash на певні послуги .

Є два способи застейкати Dash. Перший – за стати власником мастерноди і блокування 1000 Dash, а другий – за допомогою спеціального сервісу стейкінгу. Ви можете стейкати Dash на багатьох біржах та гаманцях, що підтримують Dash.

Стейкинг також можливий шляхом запуску часткової мастерноди з іншими учасниками через Crowdnode.io.